Projekty

W przygotowaniu:

Apartamenty Zamoyskiego w Zakopanem

Zakopane to największy ośrodek miejski u podnóża Tatr, główny ośrodek sportów zimowych, nieformalnie zwane zimowa stolica Polski. Inwestycja usytuowana jest w centrum Zakopanego, 500 m od słynnych Krupówek, w bezpośrednim sąsiedztwie Lasu Chałubińskich. Niedaleko położony jest Centralny Ośrodek Sportu z kortami tenisowymi, torem do jazdy na rolkach, lodowiskiem, trasą narciarstwa biegowego a także Wielka Krokwia. Dla narciarzy atrakcją będzie oddalona o 1,5 km Stacja Narciarska Nosal oraz komfortowy dojazd do stacji Kolei Gondolowej w Kuznicach kursującej na Kasprowy Wierch. Lokalizacja zapewnia też swobodne korzystanie z infrastruktury turystycznej, restauracji, barów, Aqua Parku Zakopane. Dojazd do dworca autobusowego i kolejowego zajmie zaledwie 5 minut.

 
Idea

Zakup apartamentu (samodzielnego lokalu mieszkalnego) przez inwestora indywidualnego na własność, potwierdzoną wpisem w księdze wieczystej.

Możliwość przekazania lokalu do zarządzania Operatorowi Hotelowemu na podstawie umowy najmu/dzierżawy. Z tytułu najmu/dzierżawy Właściciel czerpie przychody w postaci czynszu wypłacanego w ustalony w umownie sposób. Poza przychodami z najmu, Właściciel może liczyć na prognozowany wzrost wartości nieruchomości w czasie. Właściciel ma możliwość korzystania z apartamentu przez określony okres w ciagu roku.
Status: planowane rozpoczęcie inwestycji w 2015 roku.
Kamienica przy ul. św. Gertrudy w Krakowie

U stóp Wawelu, z widokiem na krakowskie Planty. To pomysł na ekskluzywne apartamenty, powierzchnie biurowe lub hotel w niepowtarzalnej lokalizacji.
Status: decyzja WZ, rozpoczęta faza projektowania.
Osiedle domów jednorodzinnych w  Konarach niedaleko Krakowa.

Osiedle domów jednorodzinnych to projekt w  Konarach, gmina Mogilany, niedaleko Krakowa, jednak z wszelkimi korzyściami pozamiejskiego życia, w miejscu gdzie w pogodne dni rozciąga się widok na Tatry.
Status: prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę.
Wyspa Korcula w Chorwacji.

Ciekawym tematem jest inwestycja w Chorwacji, na wyspie Korcula. To z pewnością niepowtarzalny klimat śródziemnomorski, niedaleko starego miasta o tej samej nazwie, skąd pochodził Marco Polo, jednak z dala od uciążliwego zgiełku turystycznego. Atmosfera wyspy, krystaliczna woda i przyjazne temperatury to warunki na stworzenie miejsca dla wypoczynku i ucieczki przed trudno przewidywalną polską aurę przez cały rok.

Zrealizowane:

  Nazwa projektu Zleceniodawca / Inwestor
2009-2012 Kompleks biurowo-magazynowy "TW Economy Park" zlokalizowany w zielonej części Krakowa przy ul. Zakliki z Mydlnik 16, w połowie drogi pomiędzy centrum miasta a  lotniskiem. Obiekt oferuje powierzchnie biurowe i magazynowe do wynajęcia.


 
2006-2009 Apartamenty "Dom Przy Stawach" - ekskluzywny projekt mieszkaniowy zrealizowany przy ul.Kraszewskiego 8 w Krakowie, około 300m od słynnych Błoń oraz w niedalekiej odległości od serca miasta - Rynku Głównego.     
1999-2001 Dokumentacja techniczna, wykonanie i dostawa trzech elektrofiltrów dla procesu oczyszczania gazów w Elektrociepłowni SOSTAJN - Słowenia. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / Termoelektra Sostajn (Słowenia)
1998-2002 Montaż konstrukcji stalowych dla przeprowadzenia nowobudowanej trasy kolejowej przez tunel Wandersmann. Dyckerhoff & Wildmann AG / Deutsche Bahn AG (Niemcy)
1996-1998 Dokumentacja techniczna, wykonanie, dostawa i montaż instalacji oczyszczania gazów składającej się z filtrów workowych, płuczek SO2 i HCl, kanałów spalin, dla elektrociepłowni na śmieci w Goppingen. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / MHKW Goppingen (Niemcy)
1995-1997 Dokumentacja techniczne, wykonanie, dostawa i montaż 3 linii instalacji oczyszczania gazów składających się z kompletnych reaktorów DeNOx (urządzeń wytrącających azot z gazów spalinowych), filtrów workowych, wymienników ciepła i kanałów spalin dla elektrociepłowni na śmieci w Hagen. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / MVA Hagen (Niemcy)
1995-1996 Dokumentacja techniczna, wykonanie i dostawa z użyciem transportu morsskiego dla scalonego w Gdańskim porcie kompletnego reaktora DeNOx (urządzenia instalacji linii oczyszczania gazów wytrącającego azot ze spalin), dla elektrociepłowni NJV w Aalborgu. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / KW NJV - (Dania)
1995 Wykonanie i dostawa komina stalowego dla linii oczyszczania gazów w Peine Salzgitter. HOLTER - ABT / Preussag Stahl AG - Salzgitter (Niemcy)
1995-1997 Montaż 3 linii instalacji oczyszczania gazów składających się z filtrów workowych, zbiorników, płuczek SO2 i HCl, kanałów spalin, reaktorów DeNOx (urządzeń wytrącających azot z gazów spalinowych), agregatów pomocniczych i konstrukcji stalowych dla elektrociepłowni na śmieci w Weisweiler. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / RWE - MHKW Weisweiler (Niemcy)
1994-1996 Dokumentacja techniczna, wykonanie, dostawa i montaż 3 linii instalacji oczyszczania gazów składających się z filtrów workowych, kanałów spalin i konstrukcji stalowych dla elektrociepłowni na śmieci w Bielefeld. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / MVA Bielefeld (Niemcy)
1994-1995 Wykonanie i dostawa kompletnego elektrofiltra dla elektrociepłowni na śmieci w Rotterdamie. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / AVR Rotterdam (Holandia)
1994 Montaż konstrukcji stalowej o wysokości 104m dla transportu linowego wraz z klatką schodową w centrum wystawowym "Gasometer" w Oberhausen. Stahlbau POGGE GmbH / Stadt Oberhausen (Niemcy)
1993-1994 Wykonanie, dostawa i montaż 3 sztuk elektrofiltrów wraz z cyklonami, kanałami i konstrukcją stalową dla zakładów przeróbki kamienia wapiennego. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / Rheinische Kalksteinwerke Wulfrath (Niemcy)
1993 Montaż kompletnej instalacji suszenia wsadu do produkcji płyt wiórowych, składającej się z pieca bębnowego, kotła i urządzeń odpylających ze stali nierdzewnej. Babckock BSH AG - Krefeld (Niemcy) / POLSPAN Szczecinek (Polska)
1993 Modernizacja elektrofiltra w elektrociepłowni KW Flingern w Dusseldorfie. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / Stadtwerke Dusseldorf (Niemcy)
1992-1993 Modernizacja 8 elektrofiltrów w elektrowni KW Lausward w Dusseldorfie. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / Stadtwerke Dusseldorf (Niemcy)
1992-1993 Modernizacja 2 elektrofiltrów w aglomerowni w Peine Salzgitter. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / Preussag Stahl AG - Salzgitter (Niemcy)
1992 Wykonanie, dostawa i montaż linii oczyszczania gazów składającej się z elektrofiltra, kanałów i komina w ciągu technologicznym Wielkiego Pieca "B" w Peine Salzgitter. Deutsche Babcock Anlagen GMBH / Preussag Stahl AG - Salzgitter (Niemcy)
1992 Przeniesienie wysokociśnieniowego kotła wraz z oprzyrządowaniem z Offleben do elektrowni w Schoppenstedt - demontaż kotła, transport do nowego miejsca oraz ponowny montaż wraz z próbami ciśnieniowymi oraz odbiorami TUV. Deutsche Babcock Energie und Umwelttechnik AG / KW Schoppenstedt (Niemcy)
1991-1994 Wykonanie wewnętrznych powłok ochronnych instalacji linii odsiarczania gazów w elektrowniach. Keramchemie GmbH / KW Munchen - Nord, KW Lunen, KW Tiefstak, KW Frimmersdorf, KW Scholven, KW Niederaussem, KW Neurath (Niemcy)
1991-1992 Wykonanie robót izolacyjnych (izolacje termiczne i przeciwhałasowe) dla różnych projektów w Niemczech.
 
GFI Dortmund (Niemcy)
1991-1992 Montaż kompletnej linii ciągłego cynkowania. Stahlbau POGGE / Thyssen ATH Duisburg (Niemcy)
1991-1992 Wykonanie, dostawa i montaż linii oczyszczania spalin skladającej się z elektrofiltra i kanałów spalin dla rafinerii w Lingen. Deutsche Babcock Anlagen GmbH / ERE Lingen (Niemcy)